ostrikovac

Automatická sekačka dokonalý pomocník, který šetří čas

Automatická sekačka na trávu již není nic neobvyklého. Na jejich instalacích se podílíme již téměř 20 let. Jedná se totiž o skutečně velkého pomocníka. Díky kvalitní automatické sekačce a její odborné instalaci si ušetříte spoustu času, který můžete strávit s rodinou nebo se věnovat svým koníčkům.  

Samostatná automatická sekačka

Automatická sekačka udržuje trávník permanentně posekaný, takže již nemusíte myslet na to, že Vás o víkendu čeká sekání. Někdo při sekání trávy relaxuje. Pro tyto zákazníky tento produkt není. U mě samotného to na pár let bylo relaxací, ale přišly děti a rychle se to změnilo na nepříjemnou povinnost. Automatická sekačka pracuje zcela samostatně a nevyžaduje žádnou náročnou údržbu. Veškerou údržbou je nastavení výšky sečení, naprogramování a výměna břitů. Sekačku máme už 10 let a rozhodně bych neměnil. Nemusíte kompostovat hromadu posekané trávy a trávník je vždy upravený. V kombinaci s automatickou závlahou je to věc k nezaplacení.

Autorizovaný servis

Jsme autorizovaná servisní firma pro automatické sekačky GARDENA. Dále opravujeme automatické sekačky Husqvarna. Nejdůležitější komponenty sekaček a spotřební materiál máme trvale skladem. Pravidelný servis, který provádí zákazník sám, spočívá pouze ve výměně břitů, což zabere max. 10 minut a provádí se dle velikosti zahrady a druhu trávníku obvykle po 1–3 měsících. Pro zákazníky máme zajištěnu i zimní asistenci, kdy je sekačka uskladněna přímo u nás. Sekačku vyčistíme, namažeme, vyměníme břity, provedeme na počítači diagnostiku, nahrajeme sekačce nový software a celkově připravíme na sezónu, aby byla stále v dobré kondici.

 

 

Zabezpečení provozu

Automatické sekačky mají i zabezpečení různé úrovně, nejčastěji se využívá tzv. časový zámek. Sekačka jezdí po určitou dobu např. 30 dní a poté se zastaví. Znovu se zprovozní až po zadání čtyřmístného PIN kódu. Tento PIN kód je vyžadován i při zastavení robotické sekačky uživatelem, což je ochrana proti nenechavcům, protože pokud do 10 vteřin nezadáte správný PIN kód, rozezní se alarm. Sekačku lze vybavit i GPS modulem, díky kterému můžete být informováni o jejím provozu, poruchách nebo zjistíte, kde zrovna je.

Instalace robotické sekačky

Instalace robotické sekačky spočívá v instalaci obvodového vodiče pod trávník, osazení nabíjecí stanice a napojení na elektrický proud přes bezpečnostní transformátor. Správná instalace obvodového vodiče je nejdůležitějším krokem. Vodič instalujeme pod úroveň trávníku cca 2–3 cm tak, aby nemohl být poškozen při údržbě trávníku např. vertikutací. Řada firem nabízí instalaci sekačky zdarma, ale pozor, instalují vodič na povrch trávníku a při následné vertikutaci jej zcela jistě poškodíte a instalaci musíte provést znovu.

 

Sekání trávníku i v noci

Sekačku si můžete naprogramovat na dobu, kdy trávník nevyužíváte – jste například v práci. Automatická sekačka je skutečně tichá a může pracovat i v noci. Je třeba ji ale naprogramovat tak, aby nesekala, když je v provozu zavlažování. Mohlo by totiž dojít k poškození postřikovačů i samotné sekačky.