veřejná zakázka

Reference veřejná zakázka

Park Kociánka v Ústí nad Orlicí

Velmi moderně pojatý park, který vychází z různě velikých kruhových ploch s trávníky a výsadbami. Na trávníky jsou zde použity trysky HUNTER MP-Rotator, na výsadby pak kapkovací potrubí. Zdrojem vody je vodovodní řad. Ovládací jednotka ACC dekoder.

 

Park golf Roudnička

Nově budované golfové hřiště v Roudničce jsem začali budovat už od roku 2007, kdy jsme zavlažovali pouze 3 greeny. Zdrojem vody byl v tu dobu jeden vrt. Nyní zavlažujeme kompletní 9 jamkové hřiště s cvičnými greeny, okolím hotelu a parkovištěm. Celkem je zde využíváno čtyř vrtů, což řadí tento golf mezi ojedinělé projekty. Zavlažovány jsou greeny, ferveje i odpaliště. Je zapojen systém HUNTER a použity dvě dekodérové jednotky HUNTER ACC s meteostanicí. Po golfovém hřišti jsou přípojná místa na hadici, napojení myčky míčků, dopouštění jezírka, fontána a další. Jedná se o velmi příjemné hřiště v těsné blízkosti Hradce Králové. Nyní je zde otevřena i špičková restaurace. Pro tento golfový klub jsme vybudovali i zavlažování na nedalekém golfu „v sadu“, který slouží jako cvičný.

 

Klášterní zahrady hospitalu Kuks

Zadáním projektu bylo vybudovat automatický závlahový systém pro Klášterní zahrady hospitalu Kuks a jeho nádvoří. Zdrojem vody je společná akumulační nádrž pro automatické zavlažování a pro požární vodu. Jsou zde použity rotační postřikovače série 5000, dále MPR rotator a rozprašovací trysky. Dále je zde v hojné míře použito kapkovací potrubí, a to nejen pro buxusové živé ploty, ale i pro atypicky řešené květníky. Ovládací jednotka ESP Modular – RainBird. Dokončení a předání zakázky jaro 2015.

 

Park domova pod hradem Žampach

Realizovali jsme rozsáhlé úpravy arboreta Centra sociálních služeb pod hradem Žampach. Cílem projektu bylo komplexní řešení hospodaření se srážkovými vodami. Dešťová voda je využívána pro závlahu parku, kde je rozveden podzemní rozvod závlahy. Ve spolupráci s dalšími dodavateli jsme se podíleli na svedení dešťové vody do propustku pod pěšinou a její následné vyústění na povrch. V parku byla instalována atypická retenční nádrž, třícestná šachta a zřízen retenční rybníček vhodný pro výsadbu mokřadních rostlin.

 

 

Koupaliště Litomyšl

Velmi zajímavě a netradičně řešený projekt nově vybudovaného plaveckého bazénu v Litomyšli. Trávníky pokrývají i částečně střechu bazénu. Zavlažováno je i okolí tobogánu a vnějších bazénků. K venkovnímu bazénu prozatím závlaha není. Zdrojem vody je akumulační nádrž, byla použita ovládací jednotka HUNTER PRO-C s meteostanicí. Na této zakázce nejsou tradičně elektroventily umístěny ve ventilových šachticích, ale jsou dle požadavku investora na jednom místě v anglickém dvorku.... a rukama nám navíc prošlo dalších 50 velkých veřejných ploch