nejvhodnější závlahový systém

Nejvhodnější závlahový systém Na co je dobré se při výběru zaměřit

Nejvhodnější závlahový systém je takový, o kterém nevíte, že jej máte, a udržuje Vám trávník i výsadby v dokonalé kondici. Námi dodávané nejmodernější a nejdokonalejší řešení se tomu stavu velmi blíží. Ověření dodavatelé komponentů, mnohaletá praxe a vhodné zakomponování technických novinek – to jsou přednosti firmy IRRIGA.  

O vše se postarají meteostanice

Moderní systémy využívají ovládací jednotky závlahy řízené malými meteostanicemi, které měří sluneční svit, teplotu a srážky a vypočtou tzv. evapotranspiraci. Na základě vstupních údajů z meteostanice přenastaví ovládací jednotku, respektive upraví délku závlahy dle aktuálních požadavků, nebo závlahu přeruší. Jednotky je možné ovládat i pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo přes internet či inteligentní domácnost. Tato technická novinka Vám ušetří spoustu času při zavlažování.

Při výběru dodavatele je třeba vybrat na prvním místě spolehlivého dodavatele, který pracuje s profesionálními komponenty. Můžeme zde jednoznačně doporučit výrobce HUNTER a RAINBIRD, kteří jsou léty osvědčení, kvalitní a využívají nejmodernější komponenty. Tyto produkty máme během své více než dvacetileté existence maximálně osvědčeny.

Kvalita za rozumnou cenu

Pozor, na trhu je celá řada dalších výrobců, jejichž komponenty nemůžeme doporučit, protože se jedná o předražené hobby výrobky. U nás nejčastěji používaný postřikovač PRO-SPRAY pořídíte za necelých 63 Kč vč. DPH a v hobby marketu za konkurenční a nekvalitní výrobek zaplatíte 180 Kč. S tímto jevem se setkáváme dnes a denně, kdy předěláváme instalace hobby výrobků za profesionální, resp. instalujeme závlahu novou, protože ani potrubí nelze leckdy použít.

Samotná značka nestačí. Bohužel v posledních letech se realizací závlah zabývá stále větší počet firem. V naprosté většině nedoporučujeme takové firmy, které vytvoří zahradu, závlahu, jezírko, altán, dlažbu a další vybavení. Není v silách sebelepší firmy vše vybudovat profesionálně a kvalitně.

Na výběru opravdu záleží

Kvalitní zahradnické firmy se zabývají výsadbami, údržbou zeleně, ale na technické věci (závlaha, jezírka, osvětlení...) si najímají specializované partnery. Jen tak může být zaručena maximální kvalita. I s velmi kvalitními komponenty lze vytvořit na zahradě „zrůdnost“, kde budou suchá místa, některá zase naopak budou podmáčená a neustále budete řešit problémy, které Vám znepříjemňují využití zahrady. Zahrada má být místem relaxace, kde budete nasávat energii, a ne místem, kde se budete stresovat a bude Vás deptat, že něco nefunguje a musíte okolo toho běhat.