Závlahy

Závlahy pro okrasné zahrady i umělé trávníky

Zavlažování se v našich zeměpisných šířkách využívá daleko méně, nežli tomu je v jižních státech, ale není pochyb, že je nezbytné. Správné množství vody udržuje trávník a rostliny v dobré kondici, trávník rychle regeneruje a květiny se vám odvděčí krásnými květy.

Široké využití závlahy

Nezavlažujeme pouze okrasné zahrady - zavlažujeme i skleníky, parky, zemědělské plochy a v neposlední řadě i hřiště s umělými trávníky. Věděli jste, že se zavlažuje i umělý trávník? Asi si myslíte, že jsme padlí na hlavu, ale i tato plocha se zavlažuje, resp. se ochlazuje. Tím se snižuje prašnost, mění se třecí podmínky a pro uživatele se zvyšuje komfort. V letních měsících může umělý trávník dosáhnout teploty až 40 – 50 °C. 

Závlaha umělého trávníku

Díky dokonalému drenážnímu systému umělého trávníku se voda vrací zpět do zásobníku a znovu se využívá, jen se množství doplňuje o odpar, který v tomto případě činí až 50 %. Využívá se zde jevu nazvaného „teplota mokrého teploměru“ - i když zavlažujeme relativně teplou vodou, při odparu se snižuje teplota okolního materiálu přibližně o 2 - 3 °C. Ochlazují se tak i například střechy výrobních hal, kde se zpracovává bavlna.

Zajímá vás více?

Prohlídněte si naše reference nebo nás navštivte přímo v Čistěvsi nedaleko Hradce Králové – kontaktujte nás, domluvíme si osobní schůzku a celý systém závlah vám názorně ukážeme na naší vzorkové zahradě.