Poslední zprávy ze světa závlah
3 Červen

Kdy je potřeba vyčistit filtr?

Pokud máte pocit, nebo je závlaha nedostatečná a trysky nestříkají dostatečně, je třeba vyčistit centrální filtr. Pokud například nestříká pouze jedna sekce, je to s největší pravděpodobností opět zaneseným filtrem.

I v tomto případě doporučuji filtr vyčistit ještě před tím, než začnete hledat příčinu jinde. Filtr zcela jistě doporučuji vyčistit i před odjezdem na dovolenou a nebude Vás čekat po návratu nemilé překvapení. Pokud máte internetovou jednotku, můžete mít přehled i o množství spotřebované vody a průtocích. Pokud průtok na stejné sekci klesá, znamená to opět zanášení filtru.

Říkáte si: „Když filtr vyřadím z provozu, tak se přeci nemá co ucpat, ne?“ Opak je pravdou. Neprojeví se to pravděpodobně hned, ale buďte si jistí, že se to projeví. Nečistoty se dostanou do celého systému od elektroventilů až po trysky. V případě rotačních postřikovačů je toto fatální a musí se vyměnit, u rozprašovacích a MP rotátorů nezbude nežli celý systém vyčistit, propláchnout, rozebrat a vyčistit elektroventily, případně vyměnit membrány ventilů. Oba případy bývají poměrně časově a finančně nákladné a hlavně zbytečné.

Nezapomínejte na preventivní čištění filtru. Při našem jarním zprovoznění toto řešíme my, v průběhu sezóny je to na Vás, případně na objednání pak na nás.