fotbalová hřiště

Fotbalové hřiště Profesionální zavlažování hřišť

Zavlažovací systém jsme realizovali na více než 200 fotbalových hřištích včetně prvoligových, která si můžete prohlédnout v referencích. Zavlažování fotbalových hřišť patří mezi naše oblíbené zakázky, při kterých můžeme nabídnout rychlou, šetrnou a hlavně profesionální instalaci. Navíc většina našich zaměstnanců fotbal hraje, takže k němu mají i osobní vztah.

Návrhy závlah pro fotbalová hřiště

Návrh na fotbalové hřiště není složitý. Máme připravená řešení různě velkých ploch i různých zdrojů vody. Co se týče použitého systému, jednoznačně preferujeme 16+8, tzn. že po obvodu hřiště je 16 postřikovačů a uvnitř hrací plochy pak dalších 8. Existuje však více variant. Na běžně velké fotbalové hřiště 105x60 je spotřeba vody okolo 22–30 m3 vody denně. Pomůžeme Vám vymyslet řešení, které pro Vás bude z hlediska počáteční investice a provozních nákladů nejvhodnější.

Fotbalové trávníky a závlaha

Fotbalové trávníky jsou nejvíce namáhány a na jejich regeneraci není mnoho času, proto je třeba jim zajistit vhodné podmínky pro jejich obnovu, mezi které patří bezesporu profesionální závlaha. Kvalitní trávník bez kvalitní závlahy nedokáže udržet ani ten nejlepší správce. Námi dodávané závlahové systémy mohou pracovat skutečně bez jakéhokoliv zásahu, ale většinou si závlahu na těchto plochách řídí sám správce hřiště dle své zkušenosti a potřeby. 

 

Jak funguje závlaha na fotbalových hřištích?

Systém je možné rozdělit dle zdroje vody do 12, nebo do 24 sekcí. Každá sekce lze naprogramovat samostatně, lze tedy u hřišť, které jsou částečně ve stínu nebo mají různé půdní podmínky, dávkovat vodu pro každou sekci zvlášť. V praxi to znamená, že trávník ve stínu můžeme zavlažovat např. 1x týdně menším množstvím vody a naopak jinde můžeme zavlažovat častěji a déle. Celý systém doporučuji řídit meteostanicí, která dávkuje množství vody dle aktuálních klimatických podmínek, čímž šetří vodu, energii do čerpadla a hlavně nezavlažujete moc ani málo.

Dotace na závlahu hřiště

Národní sportovní agentura v rámci programu Kabina nabízí úhradu až 80 % vynaložených nákladů (až  do výše 1 600 000 Kč), kterou mohou využít obce do 3 000 obyvatel, spolky, příspěvkové organizace i školy. S našimi zkušenostmi a odborným týmem vám připravíme projektovou část dokumentace potřebnou pro podání žádosti, aby vaše hřiště bylo vždy perfektně zavlaženo a vy jste mohli ušetřit čas i peníze. Zjistěte více.